Grupa M7 przedłuża współpracę z SES Video w zakresie dystrybucji programów telewizyjnych najwyższej jakości

Grupa M7, europejski operator telewizji satelitarnej przedłuża umowę z SES dotyczącą transmisji pakietu kanałów telewizyjnych do państw Beneluksu oraz do krajów niemieckojęzycznych.

Luksemburg, 11 kwietnia 2018 r. – Grupa M7 postanowiła przedłużyć umowę z SES dotyczącą transmisji kanałów telewizyjnych za pośrednictwem satelitów ASTRA na pozycji orbitalnej 19.2°E. Dzięki temu luksemburski operator płatnej telewizji będzie mógł kontynuować dostarczanie sygnału telewizyjnego najwyższej jakości swoim abonentom.

W ramach porozumienia, przez następne trzy lata, Grupa M7 będzie wykorzystywać transponder na satelicie ASTRA 1L w celu dostarczania pakietu telewizyjnego abonentom w państwach Beneluksu i w krajach niemiec¬kojęzycznych. – Jesteśmy zadowoleni z przedłużenia umowy na korzystanie z transpondera na pozycji 19.2°E. Pozwoli nam to na dalszą obsługę naszych abonentów na rynku Beneluksu i w krajach niemieckojęzycznych a jednocześnie zapewni widzom bogatą ofertę programową – powiedział Bill Wijdeveld, Vice President Business Development w Grupie M7. – Jesteśmy wieloletnim klientem SES, bardzo cenimy sobie wysoką jakość świadczonych nam usług i liczymy na dalszą owocną współpracę w nadchodzących latach.

– Cieszymy się, że będziemy mogli dalej udostępniać Grupie M7 pojemności satelitarne na najważniejszej europejskiej pozycji orbitalnej 19.2°E. Umożliwi to Grupie M7 wykorzystanie dużego zasięgu w krajach Beneluksu oraz państwach niemieckojęzycznych na potrzeby dystrybucji kanałów telewizyjnych – podkreślił Marcin Ornass-Kubacki, Vice President, Sales Central Eastern Europe, w SES Video. – Grupa M7 od wielu lat korzysta z usług SES, dystrybuując wysokiej jakości treści do różnych regionów Europy, nie tylko poprzez satelity zlokalizowane na pozycji 19.2°E, lecz także na pozycji 23.5°E, dzięki czemu mogą być one dostępne dla odbiorców w krajach Beneluksu i Europy Środkowo-Wschodniej.

 

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu:

Gabriela Sidz
Havas PR Warsaw
gabriela.sidz@havas.com
Tel.: +48 22 444 08 64
Tel. kom. +48 508 012 175

 

Obserwuj nas nas w mediach::

Twitter: https://twitter.com/Astra_Polska
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ses
Facebook: https://www.facebook.com/SES.Satellites
YouTube: http://www.youtube.com/SESVideoChannel
Blog: https://www.ses.com/news/blogs
Galeria zdjęć: https://www.ses.com/media-gallery
Raporty SES dostępne są pod adresem: https://www.ses.com/news/whitepapers

 

O SES

SES jest wiodącym operatorem satelitów telekomunikacyjnych, oferujących zróżnicowane i skalowalne usługi oparte na systemach satelitów GEO-MEO. Flota satelitarna SES obejmuje ponad 50 satelitów geostacjonarnych (GEO) oraz 12 satelitów średnioorbitalnych (MEO). Spółka koncentruje się na całościowych rozwiązaniach, oferowanych przez dwie główne jednostki: SES Video oraz SES Networks.

Firma świadczy usługi transmisji satelitarnej, których odbiorcami są stacje telewizyjne, dostawcy treści i Internetu, operatorzy telefonii komórkowej i stacjonarnej, rządy oraz inne instytucje. Do SES należą między innymi: system satelitarny ASTRA, zapewniający największy w Europie zasięg usług DTH (Direct-to-Home), ogólnoświatowy dostawca usług transmisji danych O3b Networks, oraz MX1, czołowy dostawca szerokiej gamy innowacyjnych usług multimedialnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ses.com.

O Grupie M7

Grupa M7 SA, z siedzibą w Luksemburgu, jest jednym z największych operatorów satelitarnych i internetowych platform telewizyjnych w Europie. W ramach Grupy M7 działa szereg operatorów działających w różnych krajach: Canal Digitaal i Online.nl w Holandii, TV Vlaanderen we Flandrii i TéléSAT we francuskojęzycznej części Belgii, AustriaSat/HD Austria w Austrii, Skylink na rynku czeskim i słowackim oraz M7 Deutschland w Niemczech. Wszystkie platformy oferują dedykowane pakiety dla klientów dostosowane do lokalnej kultury i języka w danym kraju. Obecnie, Grupa M7 SA dostarcza ponad trzem milionom widzów setki programów telewizyjnych i radiowych nadawanych satelitarnie i poprzez sieci IP w najwyższej jakości. Od roku 2011, Grupa M7 SA zapewnia również dostęp do szerokopasmowego internetu i usług telefonicznych dla klientów w Holandii i Belgii. M7 Platform Services dostarczają nadawcom kompletne rozwiązania do dystrybucji sygnału DTH oraz w sieciach kablowych i IPTV. Europejska spółka private equity Astorg jest większościowym udziałowcem Grupy M7.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.m7group.eu.